Tvorac Grada


Join the forum, it's quick and easy

Tvorac Grada
Tvorac Grada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ухапшени старац Јефрем, игуман Ватопеда

Ići dole

Ухапшени старац Јефрем, игуман Ватопеда Empty Ухапшени старац Јефрем, игуман Ватопеда

Počalji  danica Čet Dec 29, 2011 4:04 am



Речи старца Јефрема у Катеринију, у северној Грчкој, седмицу пре хапшења.


''Треба да се пробудимо, ово је прогон! Ово је прогон Православља! Зато, куд ће ваша дјеца? Ка наркотицима, и штета је!!! Када се православна духовност презире и боре се против ње, какву снагу имамо? Рекао сам Путину, видјели смо се тамо на два и по сата: „Предсједниче, ваша сила није природни гас, није ни нафта! Да знате, ваша сила је Православље!!!!“ И одговорио је овако (старац показује како је Путин главом климао слажући се са њим): „Да, да, да, харашо!“ Сложио се! Ма, то је реалност! Шта има да покаже Грчка данас? Ту силу! Грчка је престоница Православља! Треба да будемо свјесни тога! Ми живимо на Светој Гори, овдје старац Дионисије је игуман, зна колико људи долази и код њега из читавог свијета да би се научили аутентичном духовном животу. Изузетно много! Није ли то слава Грчке?!
Био сам тамо (у Русији) и Медведев и Путин су хтјели да ми укажу један састанак и ручак благодарности. И, наравно, отишао сам. (Овдје у Грчкој су одмах дочекали „А, што је ишао тамо код Путина?“ Ма, зар је лоше да одем, кад су ме већ позвали??? Да дођем да заблагодаре! И ручак су ми приредили (тим поводом). Зар је зло да и они чују пар ријечи (духовних), зар и они нису паства? Два и по сата су ме задржали у разговору! Осјећао сам се непријатно, јер је испред куће било хиљаде људи који су хтјели да га виде (=Путина) и рекао сам му „Ајде, треба да приводимо крају разговор“, а он ми каже „НЕ! И мени је потребна духовна релаксација!“ Зашто би било лоше да кажеш човјеку који те је позвао пар ријечи духовних? Нисам рекао да идеш сам и да му кажеш „позови ме“. Али, ето, и због тога (што сам ишао код њега) су ме напали (овдје у Грчкој)! И, рекао сам му: „Хоћу да Вас замолим нешто! Помозите Грчкој и економски!“ И рекао ми је: „И то ћу да урадим!!!“
danica
danica
Admin

Број порука : 510
Join date : 28.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu